Karbondioksitli Söndürme Sistemleri

CO2 olarak da bilinen karbondioksitli söndürme sistemleri yangın anında elektriği iletmediği için güvenli bir söndürme sağlar. Söndürme sonrası materyallerin üzerinde herhangi farkı bir renk bırakmaz. Yangın esnasında alevlerin yayılmasını sağlayan oksijenden hacmen bir buçuk kat daha ağır olduğu için baskılama özelliği ile alevlerin üzerine çöker. En fazla kullanılan yangın türleri B ve C tipi yangınlardır.

Karbondioksitli Sondurme Sistemleri Fiyatlari
Karbondioksitli Sondurme Sistemleri Istanbul
Karbondioksitli Sondurme Sistemleri

Karbondioksitli söndürme sistemleri içerisinde söndürücü madde olarak kullanılan CO2 gazı % 98 saflıkta olduğu için çok etkilidir. Ortamdaki oksijenin miktarını azaltır ve yangının yayılmasını önler. Depolanma şartlarında sıvı halde iken püskürtme sırasında gaza dönüşen CO2, yangını örterek yeniden tutuşmasını da önlemiş olur. Yangına müdahaleden sonra kalıntı bırakmaması ve temizlik ihtiyacı doğurmaması da diğer bir avantajıdır.

Karbondioksitli Yangın Söndürme Sistemi Özellikleri

Gaz şeklinde atmosfere karıştığında ozon tabakasına zarar vermeyerek doğal dengeyi koruması karbondioksitli yangın söndürme sistemi özelliklerinden biridir. Sadece yangın söndürme sırasında oksijen miktarında yarattığı değişiklik nedeniyle insanların nefes almasını zorlaştıracağından, maske ile müdahale edilmesi gerekir. Çünkü müdahale esnasında hem oksijen miktarını çok hızlı düşürmekte hem de yangının birden sönmesine neden olmaktadır.

Periyodik bakım veya arıza durumlarında karbondioksitli söndürme sistemlerinin kaza ile gaz kaçırmasını önlemek, bakım ekiplerinin can sağlığı için önemlidir. Küçük alanlarda ani müdahalede oldukça başarılı sonuçlar veren karbondioksitli söndürme sistemleri derin yangınlarda da kullanılabilir. Elektriği iletmez, yangına müdahale ederken toz bulutu şeklinde bir durum ortaya çıkabilir. En fazla 60 saniye içerisinde yangına müdahaleye başlar ve yeniden dolum maliyetleri oldukça makuldür.

Karbondioksitli Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları

Hızlı söndürme yeteneği ile birçok sektörde tercih edilen karbondioksitli söndürme sistemleri kullanım alanları genelde yoğun şekilde elektrik kullanılan bölgelerdir. Fabrikaların veya büyük işletmelerin trafo odalarında, güç aktarım odalarında, birimler arasında elektrik gidiş-gelişinin sağlandığı kablo galerilerinde kullanılmakta ve etkili olmaktadır.

Motor odaları da en fazla kullanıldığı alanlardan biridir. Boya kabinlerindeki olası yangın riskleri de bu sistem sayesinde bertaraf edilmektedir. Özellikle yanıcı sıvı depolama tesislerinde seri bir söndürme yaparak bu alanların güvenliğini sağlar. Ayrıca yayılmasını da engellediği için diğer birimlerin de yangından korunmasını sağlamaktadır.

Karbondioksitli Yangın Söndürme Sistemleri Fiyatları

Yangının neden olduğu zararların hesabı yapıldığında alınacak önlemlerin maliyeti karşısında devasa olduğu gerçeğinden hareketle karbondioksitli yangın söndürme sistemleri fiyatları konusunda firmalara mümkün olduğu kadar yardımcı olmaktayız. İş hayatının esnek ekonomik yapısını müşterilerimiz lehine kullanmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Karbondioksitli söndürme sistemi fiyatlarında müşteri memnuniyetini esas alarak en kaliteli ürünleri en uygun ödeme şekleriyle sunarak yangından korunma konusunda en büyük yardımcınız olarak yıllardır sürdürdüğümüz güvenilirlikle hizmetimize devam ediyoruz.

Karbondioksitli Yangın Söndürme Sistemleri Teknik Şartnamesi

Müşterilerimizin yangından korunma ile ilgili alacağı önlemler kapsamında yapacakları alımlarda karbondioksitli söndürme sistemleri teknik şartnamesine yüzde yüz bağlı kalarak hizmetimizi profesyonel bir şekilde sunuyoruz. Teknik şartnamede yer alan tüm detaylar ekibimiz tarafından incelenerek üretim yapılmakta, projelendirme çalışmaları şekillenmekte ve montaj sağlanmaktadır.

Otomatik yangın dedektörleri, optik duman dedektörleri, manuel boşaltma butonu, durdurma butonu, yangın alarm ve uyarı cihazları, söndürme kontrol paneli, göstergeler, yedek güç kaynağı, söndürme sistemi durum izleme ünitesi, elektrikli, nümatik ve manuel ateşleyiciler, basınç, nozullar, ikaz levhaları ve montaj karbondioksitli yangın söndürme sistemleri teknik şartnamesinde detaylıca yer alan unsurlar olmaktadır.

Adres Bilgileri

  • Adres: Cemal Gürsel Cad. No:193 : Üstkaynarca Pendik/İstanbul
  • Telefon: +90 (216) 396 79 50
  • Mobil: +90 (544 ) 844 07 74
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • E-posta: info@itfaiyeraporu.com