FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri

Kaza, ihmal, hata veya kundaklama sonucu oluşan ve can-mal kaybının oluşmasına neden olan yangınlarda en etkili söndürme sistemlerinden biri olarak kabul edilen FM200 gazlı söndürme sistemleri, rengi ve kokusu olmaması nedeniyle birçok iş sektöründe yer almaktadır.

Renginin olmaması söndürülen bölgedeki malzemelere zarar vermemesini, kokusunun olmaması ise insan sağlığına zarar vermemesini sağlamaktadır. ISO14520 sertifikası güvencesiyle üretilen FM200 gazlı söndürme sistemleri firmamızın toplam kalite politikasıyla tüm kriterlere uyularak üretilmekte ve söndürme işlevi en üst seviyede olacak şekilde montajı yapılmaktadır.

Fm 200 Gazli Sondurme Sistemleri1
Fm 200 Gazli Sondurme Sistemleri2
Fm 200 Gazli Sondurme Sistemleri

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri Teknik Şartnamesi

Genel ölçüler ve özellikleri içeren FM200 gazlı söndürme sistemleri teknik şartnamesi, müşterilerin mekan nitelikleri ve tercihleriyle harmanlanıp değerlendirilmektedir. Teknik olarak FM200 sistemlerinin taşıması gereken nitelikler şartnamede belirtilmektedir.

En kaliteli malzemeler ile en dayanıklı ürünleri üreterek mümkün olan en üst seviyede hizmet sunmaktayız. Çalışma prensibini içeren teknik şartname FM200 söndürme sistemlerinin genel özelliklerini, ekipmanları, teknik özellikleri, silindirleri, vanaları, tetikleme mekanizmasını, nozulları, kolektörleri, basınç anahtarını, boruları, montaj destek elemanlarını, söndürme kontrol panelini, algılayıcı mekanizmayı, bekletme butonunu, boşaltma butonunu, sireni, projelendirme ve montajı, standartları, onayı, testleri, eğitimi, bakım ve onarımı açıklamaktadır.

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri Bakımı

Her mekanik ve otomatik aksam gibi FM200 gazlı söndürme sistemleri bakımı da mutlak ihmal edilmemesi gereken işlemlerden biridir. Periyodik olarak yinelenmesi gereken bakım işleminde panel, silindir ve dedektörler incelenerek işlevlerini yerine getirip getirmedikleri tespit edilir. Varsa arızaları onarılır veya eksikleri giderilir. Böylece yangından korunma için FM200 gazlı söndürme sistemleri ile alınan önlem başarıyla aktif halde tutulmaya devam edilir.

FM200 gazlı söndürme sistemleri bakımında sistemin panel konfigürasyon, panel akü ve voltaj, söndürme paneli ve söndürme modülü bağlantı, algılama hattı, siren bağlantı ve ikaz, FM200 silindirine ait braket, basınç ve bağlantı, selonit bobin bağlantı kontrolleri yapılır. Ayrıca dedektörler kontrol edilir ve temizlenir.

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri Özellikleri

FM200 gazlı söndürme sistemleri özellikleri olarak en başta söylenmesi gereken şey söndürme yeteneğinin çok yüksek olmasıdır. Söndürme ajanı olarak kullanılan gazlar ozon tabakasına zarar vermediği için doğa dostudur. Yangına müdahale sonrası ortamda kalıntı bırakmamaktadır. Kullanıldığı alanda yangından kaynaklanan elektrik iletkenlik problemini yalıtkanlık özelliği ile bertaraf eder.

FM200 gazlı söndürme sistemleri kullanımı sonrası yeniden dolum maliyeti düşüktür. Yangının algılanmasından sonra maksimum 10 saniye içinde boşaltma işlevini gerçekleştirerek yangına müdahale etmektedir.

FM200 Gazlı Söndürme Sistemleri Fiyatı

Bilgi işlem odaları, sanat galerileri ve elektrik panolarında kullanım alanı yaygın olan FM200 gazlı söndürme sistemleri fiyatı günün koşulları ve malzeme teminine göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak müşterilerimizin memnun olduğu konuların başında fiyatlar ve ödeme seçenekleri gelmektedir.

Fiziksel söndürme özelliğine sahip FM200 sistemlerinde basıncı sağlamak için itici gaz olarak azot kullanılmaktadır. Kullanım sırasında koku yaymaması söndürme ekiplerinin işlerini rahat yapmasına yardımcı olmaktadır.

Adres Bilgileri

  • Adres: Cemal Gürsel Cad. No:193 : Üstkaynarca Pendik/İstanbul
  • Telefon: +90 (216) 396 79 50
  • Mobil: +90 (544 ) 844 07 74
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • E-posta: info@itfaiyeraporu.com