Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Devasa alışveriş merkezleri, fabrikalar, hastaneler, yatılı okullar ve diğer mutfağı bulunan işletmelerde küçük bir sebeple başlayan ancak büyük zararlar veren yangınların önlenmesi amacıyla monte edilen davlumbaz söndürme sistemleri, sadece mutfağın olduğu alanı değil tüm binayı tehdit eder. Büyük ekonomik zararların önlenmesi için davlumbaz söndürme sistemleri ile küçük masraflı önlem alınabilir.

Otomatik, hızlı ve etkili söndürme sağlayan mutfak davlumbaz söndürme sistemleri, kızgın yağların veya bu yağlar sonucu bacalarda biriken kurumların potasyum karbonat içeren söndürme maddesiyle söndürülmesini sağlar. Otomatik hattan seri bir şekilde boşalan gazlar alevleri kısa zamanda kontrol altına alır ve büyümesini önler.

Davlumbaz Sondurme Sistemleri1
Davlumbaz Sondurme Sistemleri2
Davlumbaz Sondurme Sistemleri3

Özellikle gözden uzak noktalarda başlayan alevlenmeler, çeşitli yerlerde bulunan ve ısı ile eriyen metallerin yardımı ile söndürülür. Otomatik sistemlerde bir alevlenmenin olduğu ve sistemin buna müdahale ettiği algılama sistemleri sayesinde kontrol paneline iletilir.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Fiyatları

Profesyonel bir projelendirme ile tam koruma sağlayan davlumbaz söndürme sistemleri fiyatları, yangının neden olabileceği yıkımla kıyaslanırsa oldukça caziptir. Makul ücretlendirme politikamız ödeme kolaylığı sağlama noktasında son derece faydalıdır. Müşterilerimizin de memnun olduğu konuların başında davlumbaz söndürme sistemleri fiyatlarımız gelmektedir.

Mekanizma, tüpler, söndürücü sıvılar, itici azot gazlı tüp, ısı algılama dedektörü, nozullar, akü, paslanmayan sıvı boşaltma hattı, kaliteli borular, swich, manometre, sızdırmazlık adaptörü, manuel boşaltma butonu ve uyarı alarmı davlumbaz söndürme sistemleri fiyatımıza dahil olan hizmetlerimizdir.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları

Davlumbaz söndürme sistemleri kullanım alanları içerisinde yemek pişirimi ve sunumu yapan tüm restaurant ve lokantalar, konaklama hizmetinin yanı sıra beslenme hizmeti de sunan oteller, hastalıkların yatılı olarak tedavi edildiği ve kalabalık personel grubunun çalıştığı hastaneler, büyük ekonomik yatırımlı tatil köyleri, aynı anda binlerce kişinin gezdiği, alışveriş yaptığı, eğlendiği veya yemek yediği alışveriş merkezleri, üretim tesisleri, fabrikalar ve okullar bulunmaktadır.

Tüm bu binaların mutfağının davlumbaz söndürme sistemleri ile korunması devasa mal kayıplarının ve kalabalık can kayıplarının olmasını engeller.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri Yönetmeliği

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliğin mutfaklar ve çay ocakları başlıklı bölümü, 41. Madde, 57. Madde ve 139. Maddeleri davlumbaz söndürme sistemleri yönetmeliği olarak değerlendirilebilir. Dikkatsizlik veya elektrikli aletlerin arızalanması sonucu, filtreler ve davlumbazlardaki birikmiş yağların alevlenmesi sonucu, bacalardaki kurumların tutuşması sonucu yangın başlayabileceği için, davlumbaz söndürme sistemlerinin ihmal edilmemesi gerekir.

Davlumbaz söndürme sistemleri yönetmeliği hükümleri kapsamında aynı anda 100’den fazla kişiye hizmet veren mutfaklarda söndürme sisteminin bulundurulma zorunluluğu vardır. Ocaklardaki gazın kaçak algılamasını da içeren söndürme sistemlerinin bulunmaması ceza-i işlemi gerektirir.

Davlumbaz Söndürme Sistemi Hesabı

Yangın güvenliğinin artık bir bilime dönüştüğü çağımızda davlumbaz söndürme sistemi hesabı da bilimsel ve teknik konuların içerisindedir. Mühendisler tarafından yapılması gereken bu hesap etüt, projelendirme ve montaj safhalarında işe yaramaktadır.

Yangının algılanmasıyla birlikte ilk püskürtme görevi ifa eden nozulların yangın sıçraması ihtimaline karşılık debi ve basınç bakımdan uygunluğu, boşaltma sonuna doğru devreye giren, son püskürtme nozulunun dayanıklılığa yönelik debi ve basınç uygunluğu ile bağlantı noktalarında kullanılacak parçaların genel basınca dayanıklılığı davlumbaz söndürme sistemi hesabında yer alması gereken hususlardır.

Borular ve bağlantılarda galvaniz ve demir malzemeler kullanılmamalıdır. Parça birleşim yerlerinde sıvı conta kullanılmamalıdır. Montaj esnasında muhakkak hidrolik hesap da göz önüne alınmalıdır. Püskürtme nozulu sayısı montaj sırasında karşılaştırılmalı ve koruma alanının dışında hiçbir bölge bırakılmamalıdır.

Adres Bilgileri

  • Adres: Cemal Gürsel Cad. No:193 : Üstkaynarca Pendik/İstanbul
  • Telefon: +90 (216) 396 79 50
  • Mobil: +90 (544 ) 844 07 74
  • Fax: +90 (216 ) 596 00 18
  • E-posta: info@itfaiyeraporu.com